סידני גשר

קהילה ורווחה בנתניה

אירו

 דף הבית  |  צור קשר  מי אנחנו  |  הוסף למועדפים  |  פרסם אצלנו

 
דף ראשי >  קהילה ורווחה בנתניה

קהילה ורווחה בנתניה

"שכונות"

מחלקת שכונות אחראית לקידום ופיתוח יחסי הגומלין בין התושב לעירייה, העלאת רמת מודעות המערכת העירונית לצרכים הפיזיים והחברתיים של תושבי השכונות השונות, ייזום תוכניות ואירועים קהילתיים.

מטרת המשרד היא ליצור את האיזון המתאים בין הטיפול בשכונות השונות תוך מתן דגש על טיפול בבעיות שניתן לפתור בטווח הקצר, לעומת בעיות הניתנות לטיפול בטווח הארוך כמו תחומי תשתיות ומבנים ציבוריים, התלויים בתקצוב עירוני ובתוכנית המתאר והמסגרת.

מבנה ופעילות

מינהלת קליטה ושכונות מפקחת על ניהולם של רובעי העיר השונים, תוך שילוב בין פעילויות יחידת הקליטה ויחידת השכונות.

יחידת השכונות מעניקה שירותים שונים לתושבי השכונות באמצעות מנהלי הרובע, שתפקידם לעודד ולסייע לוועדים ולתושבים בארגון אירועים, בסילוק ובדיקת מפגעים, בתיאום בין נותני שירותים, בסיוע בבחירות לוועדי שכונות, בייצוג צורכי הסביבה בפני הממסד ובפני התושבים, בארגון אירועי חג ומועד וכד'.

מוקדים אזוריים

במסגרת תכנון המנהלת החדשה שונה המבנה הארגוני של שתי היחידות העירוניות – קליטה ושכונות והן התאחדו לפעולה באמצעות מוקדים אזוריים ששילבו את פעילויות ותפקידי היחידות השונות תחת קורת גג אחד.

איחוד זה התבצע כיוון שקיים צורך בשיתוף פעולה מלא של כל הצדדים על מנת לבנות מערכת דינאמית ופעילה, שתפיק הישגים מעשיים ותממש את כל מטרותיה הארגוניות. המוקדים פועלים ברובעי העיר השונים כולל במרכז העיר, ונותנים מענה לצרכים שונים של תושבי העיר, באמצעות ארגון משאבים של כוח אדם, תקציב ויכולות. המוקדים פועלים במתנ"סים השונים ברחבי העיר או במבנים עירוניים אחרים, במידה שפעילותם לא מתאפשרת במתנ"סים.

רבעים בעיר

בעיר 19 שכונות המחולקות לשישה רבעים. כל רובע מנוהל על ידי על מנהל הרובע. תפקידה העיקרי של המנהלת הוא לאתר בעיות, להתריע, לדווח ולעקוב אחר פעולות הגורמים השונים שאמורים לפתור את הבעיה.

מנהלי הרובע עורכים סיורים יומיומיים ברובע אותו הם מנהלים, מתעדים מפגעים סביבתיים, תחבורתיים, מצבי סיכון ומשבר, בנייה ללא רישיון ונושאים אחרים אשר מתגלים ודורשים תגובה במהלך הסיורים.

אחת לחודש נערכים מפגשים עם ועדי השכונה. בישיבות אלו מועלים נושאים הקשורים לניהולה של השכונה ומועברים מסרים למחלקות או לגורמים המתאימים המטפלים בנושא. לעתים מוזמנים לישיבות גורמים נוספים, שתפקידם לטפל במפגעים אשר התושבים מבקשים את התייחסות העירייה.

שכונות העיר בנויות מאוכלוסיות שונות. חלקן עתירות עולים וברמה סוציו-אקונומית נמוכה ואחרות מבוססות, צעירות יותר ואקדמיות.

  Copyright © Netanya.co.il

 

 
נתניה
היסטוריה נתניה
אום ח'אלד נתניה
בתי מלון נתניה
המעלית לים נתניה
טיילת נתניה
שמורת אירוס הארגמן נתניה
שלולית החורף נתניה
כיכר העצמאות נתניה
עץ השקמה נתניה
חורשת הסרג'נטים נתניה
בית הבאר נתניה
אנדרטאות נתניה
גלריות נתניה
מוזיאון נתניה
מרכז רפואי נתניה
בתי חולים בנתניה
שכונות בנתניה
דיור מוגן בנתניה
מכון וינגייט נתניה
מכבי נתניה
כדורגל חופים בנתניה
פארק האופניים נתניה
אולמות ספורט בנתניה
אצטדיון נתניה החדש
תעשייה בנתניה
קניונים בנתניה
קהילה ורווחה בנתניה
בתי כנסת בנתניה
חינוך נתניה
תיכונים בנתניה
בתי ספר יסודיים ב נתניה
גני ילדים בנתניה
מכללות בנתניה