סידני גשר

תעשייה בנתניה

אירו

 דף הבית  |  צור קשר  מי אנחנו  |  הוסף למועדפים  |  פרסם אצלנו

 
דף ראשי >  תעשייה בנתניה

תעשייה בנתניה

מקדמי חיזוק נגד רעידות אדמה עיריית נתניה ומשרד השיכון מקדמים פרויקט של חיזוק מבנים נגד רעידות אדמה, גם – ואולי דווקא – בשכונות שבהן ערכי הדירות אינם גבוהים. כידוע, מאפשרת תוכנית תמ"א 38 בעקרון תוספת זכויות בניה שהתמורה בעדן תשמש לחיזוק הבניין.

אולם בפועל מחירי הדירות לא תמיד מאפשרים את חיזוק המבנה, ובניינים רבים נשארים ללא חיזוק. משרד השיכון החליט להעניק מענקי השלמה לכל יחידת דיור במבנים הכלולים בתוכנית שיקום השכונות, זאת בתנאי שהדיירים יסכימו לביצוע התמ"א וייצרו קשר עם יזם.

ביום ב' ה- 23.11.09, נערכה פגישה עם פעילי שכונות בנאות שקד ובמסגרתה הוצגו התוכנית והמענקים לתושבים. הפגישה נערכה במסגרת הקורס "הגשת שירותים לשכונה" שאותו הנחתה רבקה טובי ושבו השתתפו אורנה רג'יניאנו מנהלת מינהלת השכונות, ניצה אשכנזי מנהלת פרוייקט שיקום שכונות, צביה בדש וסמדר תבורי עוזרות איכלוס בפרוייקט וכן דפנה מנגן יועצת שנשכרה על ידי העירייה כדי לסייע בארגון התושבים.

בנוסף השתתפו במפגש פעילים ונציגי הבניינים והובע עניין רב בתוכנית ובמענקים. הנושאים הרלוונטיים לשכונה שהועלו כללו שאלות כגון כיצד לארגן דיירים שאינם מגלים עניין בבניין, כיצד מתמודדים עם תוספות בניה לא חוקיות ומהי עמדתה של חב' עמידר בנושא. שאלה אחרונה זו עלתה מאחר ובין דיירי הבתים ישנם גם כאלה השוכרים דירות עמידר.

הנוכחים בפגישה קיבלו הסבר כיצד לארגן את התושבים וכיצד ניתן לסייע למשרד השיכון ולעירייה בנושא זה. כמו כן הוצג ניסיון שנצבר בעת שיקום שכונות שונות בארץ, בהן ניתן כבר לראות בניינים בתהליכי חיזוק והדמיות של המבנה לאחר שיפוץ חיצוני כללי.

לאור ההיענות הוחלט כי בתחילת חודש ינואר יתקיים סיור שאחריו יערך מפגש עם התושבים שתמכו בחיזוק הבניינים בשכונות ששוקמו באשדוד ובבת ים.

בנוסף נפתחת בימים אלה סדנה לוועדי בתים, בהנחיית גליה עופר.

  Copyright © Netanya.co.il

 

 
נתניה
היסטוריה נתניה
אום ח'אלד נתניה
בתי מלון נתניה
המעלית לים נתניה
טיילת נתניה
שמורת אירוס הארגמן נתניה
שלולית החורף נתניה
כיכר העצמאות נתניה
עץ השקמה נתניה
חורשת הסרג'נטים נתניה
בית הבאר נתניה
אנדרטאות נתניה
גלריות נתניה
מוזיאון נתניה
מרכז רפואי נתניה
בתי חולים בנתניה
שכונות בנתניה
דיור מוגן בנתניה
מכון וינגייט נתניה
מכבי נתניה
כדורגל חופים בנתניה
פארק האופניים נתניה
אולמות ספורט בנתניה
אצטדיון נתניה החדש
תעשייה בנתניה
קניונים בנתניה
קהילה ורווחה בנתניה
בתי כנסת בנתניה
חינוך נתניה
תיכונים בנתניה
בתי ספר יסודיים ב נתניה
גני ילדים בנתניה
מכללות בנתניה