סידני גשר

אצטדיון נתניה החדש

אירו

 דף הבית  |  צור קשר  מי אנחנו  |  הוסף למועדפים  |  פרסם אצלנו

 
דף ראשי >  אצטדיון נתניה החדש

אצטדיון נתניה החדש

ביולי הקרוב יתחדשו העבודות להשלמת האצטדיון העירוני החדש בנתניה, לאחר הפסקה של כשנתיים. מכבי נתניה תמשיך לשחק באצטדיון "הקופסא" עד שתושלם בנייתו של האצטדיון החדש. החברה יעצה לעירייה שבשלב הראשון תבצע "כתב כמויות", כלומר הערכה מקיפה וכוללת של מצב התקדמות הבנייה הנוכחי, ובדיקה ורישום מדויק של כל מה שמכיל אתר הבנייה. זאת על-מנת למנוע מראש טענות של החברה הבונה, כאילו הדרישות שנמסרו לה במפרט אינן תואמות את המציאות באתר הבנייה, דבר שהיה גורר עיכוב נוסף בעבודות.

לאחר שבעיריית נתניה סיימו את הכנת "כתב הכמויות" כפי שהומלץ, ניגשו לשלב ה"קדם מכרז". בשלב זה ניגשו למכרז 6 חברות, אולם רק 5 עברו את תנאי הסף שאותם הציבה העירייה. חמש החברות שעברו את שלב הסף קבלו בחודש מרץ השנה מפרט בחוזה המחייב אותם להגיש הצעת מחיר בתוך שלושה חודשים לשם תחילת הבניה, כך שהעבודות יחלו בקיץ הקרוב..

דובר עיריית נתניה מר' קובי ברדה הגיב על הדברים כדלקמן: "לאחר שהגענו להסכם לסיום העבודות עם חברת רמט והחברה פינתה את האצטדיון קיבלנו מצב בו יש שלד מתקדם של אצטדיון. העירייה החליטה לשכור שרותי יעוץ של חברה בינ"ל שייעצה לנו לבצע הכנה מוקדמת לפני חידוש הבנייה על מנת להבטיח בנייה מקצועית בסטנדרטים בי"נל מחמירים, קצב בנייה כפי שדרשנו בשלב המקדמי של המכרז, ותנאי איתנות כלכליים. ההכנות המדוקדקות היו למפות עד רמת המסמר! וכל מה שמכיל האצטדיון או בעגה המקצועית 'כתב כמויות' המשמעות של זה היא, שחברה שתבנה את האצטדיון לא תוכל לבוא ולפסיק את העבודות באמתלה כי הדרישות שנמסרו לה במפרט אינן תואמות את המציאות בשטח. והתמחור שניתן לעבודה נעשה בחסר בגלל רשלנות העירייה, מה שלבטח היה גורר בעקבותיו עיכובים נוספים.

"אחרי שנגמר השלב הזה בו ידענו לשרטט בדיוק את הדרישות הרלוונטיות להשלמת האצטדיון יצאנו לשלב הקדם מכרז, בו פרסמנו מכרז שבו דרשנו שמי שמגיש את המכרז יעמוד בכללי איתנות קפדנים. "את השלב הזה עברו כ- 5 חברות מתוך 6 שהתחילו אותו. לחברות שעברו את תנאי "הקדם מכרז" ניתן מפרט חוזה, וניתנה להם תקופה של כשלושה חודשים שיסתיים באזור חודש יוני השנה, כך שהעבודות יחלו הקיץ.

"למעשה כל האסטרטגיה העירונית של מיתוג הספורט נשענה על אותה הבטחה של הקבלנים לספק לנו את המגרש, הבטחה שלצער כולנו לא קוימה. כידוע קבוצה חייבת לתת בתחילת השנה את המתקן בו תשחק והוא חייב להיות שכזה עד סוף העונה, מכאן שהעונה המלאה הראשונה בה תשחק הקבוצה באצטדיון החדש, תהיה עונת המשחקים 2012-3 או אוגוסט 2012. גם בעונה הבאה תמשיך לשחק מכבי נתניה באצטדיון "הקופסא", עד שתושלם בנייתו של האיצטדיון החדש. בדיוק כפי שהבטיחה ראש העיר הגב' מרים פיירברג.

"חשוב להדגיש שבהנחה שכל החמש יגשו למכרז ויתמחרו אותו כראות עינהם, וכל מי שתיבחר על בסיס המחיר הטוב ביותר, כבר עברה כזכור את שלב בדיקת הנאותות הכלכלית. מה שמגדיל בצורה דרמטית את היכולת הכספית שלהם לסיים את הפרויקט במהרה. האוהדים חייבים להאמין לנו שאנו עושים ורוצים את השלמת האצטדיון מהר ככל האפשר".

  Copyright © Netanya.co.il

 

 
נתניה
היסטוריה נתניה
אום ח'אלד נתניה
בתי מלון נתניה
המעלית לים נתניה
טיילת נתניה
שמורת אירוס הארגמן נתניה
שלולית החורף נתניה
כיכר העצמאות נתניה
עץ השקמה נתניה
חורשת הסרג'נטים נתניה
בית הבאר נתניה
אנדרטאות נתניה
גלריות נתניה
מוזיאון נתניה
מרכז רפואי נתניה
בתי חולים בנתניה
שכונות בנתניה
דיור מוגן בנתניה
מכון וינגייט נתניה
מכבי נתניה
כדורגל חופים בנתניה
פארק האופניים נתניה
אולמות ספורט בנתניה
אצטדיון נתניה החדש
תעשייה בנתניה
קניונים בנתניה
קהילה ורווחה בנתניה
בתי כנסת בנתניה
חינוך נתניה
תיכונים בנתניה
בתי ספר יסודיים ב נתניה
גני ילדים בנתניה
מכללות בנתניה